4 MEVSİM ORDU FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

4 MEVSİM ORDU FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

29 Ocak 2018 353

 

4 MEVSİM ORDU FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi önemli bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. 4 Mevsim Ordu III. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen birbirinden güzel Ordu fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

 Fotoğraf sergisinin açılışının yapılması ve yarışmada dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde düzenlenen törene Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ertan Bakır, Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olğun, OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan, Kurum Amirleri, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

ORDU’NUN EN GÜZEL MANZARALARINDAN BİR VİTRİN OLUŞUYOR

 

Sergi açılışında bir konuşma yapan Başkan Vekili Ertan Bakır, “Üç yıldır düzenlemekte olduğumuz ‘4 Mevsim Ordu’ adlı ulusal fotoğraf yarışmamızın üçüncüsünü de başarıyla tamamlamış bulunuyoruz. İlimizin her mevsimde ortaya çıkan eşsiz manzaraları ve son derece özel anlarının ölümsüzleştirildiği kareleri gördükçe, güzide şehrimizde hayat sürmenin ne kadar büyük bir lütuf olduğunun bir kez daha farkına varıyoruz. Bu güzelliklerin yanı sıra bölgemize ait kültürel özellikleri, mahallelerimizdeki sosyal hayatı ve şehrimizin her bir anını kayıt altına alarak Türk fotoğraf sanatına kayda değer bir katkı sağlıyor, şehrimizi ziyaret edecek misafirlerimiz için de bir vitrin oluşturuyoruz” dedi.

 

55 FOTOĞRAF SERGİLENİYOR

 

Başkan Vekili Bakır, yarışmaya 469 katılımcı tarafından 1.663 fotoğraf gönderildiğini söyleyerek, “17 Şubat - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında başvuruları alınan yarışmamıza 469 katılımcı tarafından 1.663 fotoğraf gönderildi. 10 Ocak 2018 tarihinde jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren, jüri özel ödülü alan ve sergilenmeye layık görülen toplam 55 adet fotoğraf seçildi. Bu muhteşem karelerle Ordu’muzun tanıtımına katkı sağlayan değerli fotoğraf sanatçılarımıza, eserlerini bizlerle paylaştıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Açılış konuşmalarının ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri takdim edilirken, sergide yer alan fotoğraflar gezildi.

 

SERGİ BİR AY BOYUNCA ZİYARET EDİLEBİLECEK

 

Ordu’nun sosyal yaşamına ve doğal güzelliklerine ait birbirinden güzel 55 fotoğrafın yer aldığı 4 Mevsim Ordu Fotoğraf Sergisi, 26 Ocak - 26 Şubat 2018 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

4 MEVSİM ORDU FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

ORDU'DA HAVA DURUMU

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading