Atık Yönetiminde 2023

Atık Yönetiminde 2023

26 Ocak 2015 813

Antalya’da 4 gün sürecek “2023’e Doğru Atık Yönetimi Sempozyumu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Atık Yönetimi alanındaki yeniliklerin değerlendirilmesi amacı ile 26-29 Ocak tarihleri arasında, Antalya’da 4 gün sürecek “2023’e Doğru Atık Yönetimi Sempozyumu” ‘na ORBEL A.Ş Genel Müdürü Murat UZAR ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Atık Yönetimi ve Kontrol Şube Müdürlüğü’nden Mehtap VARLIK, Ayten ÇAMUR ve Merve Naz MEDİN katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2023 hedefleri kapsamında atıkların geri kazanım oranının en yüksek seviyeye çıkarılması için çalışmalar sürdürmekte. Bu kapsamda başta üniversiteler, özel sektör temsilcileri, enstitüler ve belediyeler gibi kurumların katılımıyla “2023’e Doğru Atık Yönetimi Sempozyumu” gerçekleştiriliyor.

4 gün sürecek sempozyuma Ülkemizden ve Fransa, Norveç, Almanya, Belçika, İspanya, Romanya gibi ülkelerden 400’ün üzerinde kurumdan 750’den fazla kişi katılıyor.

Dördüncüsü düzenlenen sempozyumda 30 oturum gerçekleşecek ve 78 konuşmacı söz alacak.

Konuyla ilgili ORBEL Genel Müdürü Murat Uzar; “Atık Yönetimi”’nin Ordu Kent geleceği için olmazsa olmaz konulardan birisi olduğunu, sürdürülebilir bir kent yaşamı için atık yönetiminin önemine değinen Uzar aynı zamanda Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki olarak Atık Yönetimiyle ilgili üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz dedi.

Atık Yönetiminde 2023

ORDU'DA HAVA DURUMU

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading