BAŞKAN YILMAZ, SEL BÖLGELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN YILMAZ, SEL BÖLGELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

16 Ağustos 2018 516

 

BAŞKAN YILMAZ, SEL BÖLGELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

 

VATANDAŞIN DERDİNE ORTAK OLDU

 

BAŞKAN YILMAZ, “HİÇBİR VATANDAŞIMIZ MAĞDUR OLMADAN BU SÜREÇ ATLATILACAKTIR”

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 8-9-10 Ağustos tarihlerinde etkili olan şiddetli yağış sonrası heyelan riskinin bulunduğu Taşkesiği ve Aşıklı Mahallesi’nde inceleme yaparak yetkililerden bilgi aldı. Başkan Eşi Yeter Yılmaz’ın da eşlik ettiği ziyaret kapsamında, boşaltılan evlerden yurtlara yerleştirilen vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Enver Yılmaz, heyelan nedeniyle hasar gören iki mahallede 28 evin tahliye edildiğini belirtti.

 

“EVLERİ YIKILACAK VATANDAŞLARIN KİRASI AFAD TARAFINDAN KARŞILANACAK”

 

AFAD ekiplerince yapılan teknik inceleme sonrası 28 evden 18'nin yıkılmasına karar verildiğini kaydeden Başkan Yılmaz, "Evleri yıkılacak vatandaşlarımızın, kirası AFAD tarafından karşılanacak yeni evlere Kurban Bayramı'na kadar yerleştirilmesi planlanıyor. Evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere 8 bin 500 TL kira yardımında bulunulacak. Mağdur vatandaşlarımıza önümüzdeki süreçte daha güvenli bir bölgede yeni konut yapılması planlanıyor" dedi.

 

“DEVLETİMİZ AFETZEDELERİN YANINDADIR”

 

Başkan Enver Yılmaz, yurtlara yerleştirilen yaklaşık 100 kişinin Türk Kızılayı ekipleri tarafından sıcak yemeğinin karşılandığını vurgulayarak, "Güçlü devletimiz afetzedelerin yanındadır. İnşallah hiçbir vatandaşımız mağdur olmadan bu süreç atlatılacaktır" diye konuştu.

 

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın bilgilendirici açıklamalarıyla rahatlayan ve devletin şefkatine sığınan vatandaşlar ise,  “Size hepimizin saygısı sonsuz. Yapmış olduğunuz ziyaretle bize güç verdiniz. Yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ederiz. Biz size emanetiz. Bundan sonraki süreçte de bizi yalnız bırakmayın Başkanım” dediler.  

BAŞKAN YILMAZ, SEL BÖLGELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

ORDU'DA HAVA DURUMU

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading