BÜYÜK ÖDÜLÜN SAHİBİ BELLİ OLDU

BÜYÜK ÖDÜLÜN SAHİBİ BELLİ OLDU

20 Ocak 2016 395

İŞTE O FOTOĞRAF

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş. ve Ordu Fotoğraf Sanatçıları Derneği (OFSAD) tarafından ortaklaşa düzenlenen “Dört Mevsim Ordu” adlı fotoğraf yarışması sonuçlandı. Başkan Enver Yılmaz, sonuçları kamuoyu ile paylaşırken yarışmanın birincisinin Emre Bostanoğlu olduğunu açıkladı.

YARIŞMAYA 1530 FOTOĞRAF KATILDI

02 Ocak 2015 tarihinde başlayan ve 31 Aralık 2015 tarihinde sona eren yarışmaya 458 kişiye ait 1530 adet fotoğraf katıldı. Jüri tarafından 122 fotoğraf katılım için gerekli şartları taşımadığından yarışma dışı bırakıldı.

Final turunda yapılan oylama sonucuna göre 1. 2. ve 3. olan fotoğrafların yanı sıra ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarıyla ilgili jüri özel ödülleriyle birlikte 7 adet fotoğraf ödüle layık görülürken 74 fotoğraf ise sergilenmeye değer görüldü. Yarışmada dereceye girenlerin isimleri, katıldıkları il ve ödülleri şöyle:

1. Emre BOSTANOĞLU (KOCAELİ) 5000 TL + 3 Gün Ordu Tatili + plaket

2. Gökhan KIRCA (ORDU) 3000 TL + plaket

3. Cevdet GÜNDÜZ (ORDU) 2000 TL + plaket

Jüri Özel Ödülü (Kış) Yılmaz DEMİR (ORDU) 1000 TL + plaket

Jüri Özel Ödülü (Yaz) Erdoğan DEĞERLİ (ORDU) 1000 TL + plaket

Jüri Özel Ödülü (Sonbahar) Özlem CÖMERT (GİRESUN) 1000 TL + plaket

Jüri Özel Ödülü (İlkbahar) Erhan AYDIN (GİRESUN) 1000 TL + plaket

74 fotoğraf, sergilenmeye değer görüldü ve 50 TL ödül aldı.

BAŞKAN YILMAZ: “PROFESYONEL BİR YARIŞMA OLDU”

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yarışmada dereceye girenleri tebrik ederken katılım sağlayan herkese de teşekkür etti. Amaçlarının eşsiz güzelliklere sahip Ordu’nun profesyonel bir yarışma ile güzelliklerini ve her köşesindeki yaşantısını fotoğraf sanatını kullanarak anlatmak olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz; “Fotoğraf sanatı aracılığı ile Ordu Büyükşehir Belediyemiz sınırları içerisinde tarihi yapıları, doğal güzellikleri, bölgeye ait kültürel öğeleri ve mahallelerdeki sosyal hayatı belgeleyerek kentimizin tanınmasını sağlamak, kente ait bir görsel bellek oluşturmak ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğe dönük çalışmalarını fotoğraf sanatını kullanarak anlatmaktır” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YILMAZ: “81 FOTOĞRAF YAKLAŞIK 1 AY SERGİLENECEK”

Yarışmada dereceye giren 81 fotoğrafın kullanım hakkının Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş. ve eser sahibine ait olacağını belirten Başkan Enver Yılmaz; “Yarışmanın tamamlanmasının ardından jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu ödül alan fotoğrafların dışında dört mevsime ait toplam 74 fotoğrafın da yer alacağı “4 Mevsim Ordu” adlı fotoğraf albümünün basım ve yayımı Ordu Büyükşehir Belediyemizce yapılacaktır. Dereceye giren 7 fotoğraf ile sergilenme ödülü alan 74 adet fotoğraf, 15 Şubat 2016 - 12 Mart 2016 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyemizin fuaye alanında sergilenecektir” şeklinde konuştu.

Yarışmada Seçici Kurul Jüri Üyeleri ise şu isimlerden oluştu:

Prof. Dr. Ata Yakup KAPTAN / Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı - Fotoğraf Bölüm Başkanı

Servet GÜNGÖR / Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı

Nurullah YALDIZ / Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü

Sertaç ÖZMUTLU / OFSAD Yönetim Kurulu Başkanı

Mehmet Koray KILIÇ /ORBEL A.Ş

TFSF Temsilcisi: Abdullah SEZGİN

BÜYÜK ÖDÜLÜN SAHİBİ BELLİ OLDU

ORDU'DA HAVA DURUMU

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading