GEÇİŞ SÜRECİ 9 MART’TA TAMAMLANIYOR

GEÇİŞ SÜRECİ 9 MART’TA TAMAMLANIYOR

21 Şubat 2018 497

 

GEÇİŞ SÜRECİ 9 MART’TA TAMAMLANIYOR

 

NAKİT PARA İŞLEMİ SONA ERİYOR

 

Kısa bir süre önce hizmete alınan yeni toplu ulaşım sistemiyle ilgili Başkan Enver Yılmaz bir açıklama yaparak, vatandaşların ulaşım kartlarını 9 Mart 2018 tarihine kadar tedarik etmesini istedi. Başkan Yılmaz, “Vatandaşlarımızın ücretsiz ve indirimli kartları daha kısa sürede temin edebilmesi için seyahat kartları büro sayısını 3’e çıkardık. 42 satış noktasında bilet satışı ve dolumu yapılıyor. 9 Mart itibarıyla kart uygulamasındaki geçiş sürecini tamamlamış olacağız” dedi.  

 

“TOPLAM 177 ARAÇ HİZMET VERECEK”

 

Yaptığı açıklamada yeni toplu ulaşım sisteminin kısa bir süre içerisinde daha sağlıklı bir yapıya kavuşacağını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Orduluların heyecanla beklediği yeni toplu ulaşım sistemi kısa süre içerisinde yeni araçlarında devreye girmesiyle toplam 177 araçla hizmet vermeye devam edecek. Geride kalan süreçte hemşehrilerimizin yoğun ilgisinin yanı sıra dolmuşçu kardeşlerimiz sistemi kullanarak öğrendi ve tecrübe edindi. Bu zaman zarfında doğal olarak bazı aksamalar yaşandı. Ordulu hemşehrilerimizden biraz daha sabır telakki ediyoruz” diye konuştu.

 

“ÜCRETSİZ VE İNDİRİMLİ KARTLARIN DAĞITIMI 3 BÜRODA YAPILIYOR”

 

Altınordu ilçesindeki yeni toplu ulaşım araçlarında kullanılan ücretsiz ve indirimli kartların dağıtımı için açılan büro sayısının üçe yükseltildiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Hükümet Caddesi üzerindeki Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası-2 ve Ordu Üniversitesi BESYO binasında bulunan seyahat kartları bürosuna bir yenisi daha eklendi. Altınordu ilçesi Şehirlerarası Otobüs Terminali (Otogar) hizmet binası içerisinde seyahat kartları bürosu oluşturuldu. Seyahat kartları büro sayısının 3’e çıkmasıyla birlikte vatandaşlarımız, bundan sonra daha kısa sürede kartlarını temin edebilecek. Yetki verdiğimiz 42 bayide bilet satışlarımız devam ediyor. Bilet satışı ve dolum yapmak isteyen iş yerlerine bu yetkiyi veriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“9 MART SON GÜN”

 

Yolculuk için kartı olmayanların nakit para ile yolculuk yapmasına imkân sağlanan uygulamanın 9 Mart 2018 tarihinde son bulacağının altını çizen Başkan Yılmaz, “Toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanan vatandaşlarımıza bugüne kadar 7 binin üzerinde kart teslim edildi. 9 Mart 2018 Cuma günü itibarıyla araçlarımızda geçici olarak uyguladığımız nakit para işlemini sonlandıracağız. Böylece kart uygulamasındaki geçiş sürecini de tamamlamış olacağız” dedi.

 

“SORUNSUZ OLARAK BU PROJEYİ HAYATA GEÇİREN TEK BİR İL VAR O DA ORDU”

 

Yeni sistemle birlikte kentin trafik akışında ciddi bir rahatlama yaşandığını da belirten Başkan Enver Yılmaz, “Kentimizin ana arterlerinde araçlarımız geçmişe göre artık daha rahat seyir ediyor. Bunu hep birlikte gözlemliyoruz. Eksiklerimizi zamanla gidereceğimiz ve tecrübe edineceğimiz bir sistem oluşturduk. Bu süreçte bütün hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 50 milyon TL’yi bulan portföyü tek elden yönetip kurumsal bir kimlikle başaran şoför esnaflarımız ve Büyükşehir Belediyemiz, değerli bir hizmet modeli ortaya çıkardı. Ülkemizde hiçbir il yoktur ki kendi içinde böyle bir değişim ve dönüşümü iyi bir şekilde gerçekleştirsin. Sorunsuz olarak bu projeyi hayata geçiren tek bir il var o da Ordu’muzdur. Bu vesileyle şoför esnafımıza, vatandaşlarımıza ve sistemin devreye girmesinde emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

GEÇİŞ SÜRECİ 9 MART’TA TAMAMLANIYOR

ORDU'DA HAVA DURUMU

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading