Hafriyat Alanları Yapılandırılıyor

Hafriyat Alanları Yapılandırılıyor

03 Ekim 2014 443

Ordu büyükşehir belediyesi meclisinin aldığı kararla Ordu ili sınırları içerisinde çeşitli bölgelerde hafriyat sahalarının işletimini üstlenmiştir.

ORBEL A.Ş. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin2872 sayılı çevre kanunu ve hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının kontrolü yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereği rehabilite maksatlı dolgu alanı olarak kullanılmak üzere 5216 sayılı büyükşehir belediyesi kanununun 26.maddesi gereğince Ordu büyükşehir belediyesi meclisinin aldığı kararla Ordu ili sınırları içerisinde çeşitli bölgelerde hafriyat sahalarının işletimini üstlenmiştir.

Fatsa ilçesi fafriyat sahası, Ünye ilçe hafriyat sahası, aktif olarak hizmete başlamıştır ve alınacak kararla Altınordu hafriyat sahası yine bu hizmet alanlarına dahil olacaktır, yeni alanlar oluşturmak içinde çalışmalarına devam etmektedir.

ORBEL A.Ş mevcut alanlarda oluşan hafriyat yığılmalarını ve hafriyat tepelerini düzeltmek ve tesfiye etmek maksatıyla iş makinası kiralamak suretiyle çalışmalara planlı ve proğramlı olarak devam etmektedir.Ordu büyükşehir belediyesi bu sahaların doldurulmasından sonra ağaçlandırma , spor alanları,ve çeşitli projeleri hayata geçirecektir.

Hafriyat Alanları Yapılandırılıyor

ORDU'DA HAVA DURUMU

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading