HAFTA SONU ÇAMBAŞI’NDA ŞENLİK VAR

HAFTA SONU ÇAMBAŞI’NDA ŞENLİK VAR

24 Ocak 2018 414

 

HEYECAN KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR

Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi, 13. Kar Festivali’ne ev sahipliği yapacak. “4 Mevsim Çambaşı” sloganıyla her yıl düzenli olarak yapılan ve geleneksel hâle gelen festival, 27 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak ve iki gün sürecek.

 

RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLACAK

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Kabadüz Belediyesinin organize ettiği 13. Çambaşı Kar Festivali, düzenlenecek birçok etkinlikle birbirinden renkli görüntülere ev sahipliği yapacak. İlk kez kayak yarışlarının da yer alacağı festival kapsamında, vatandaşların büyük bir ilgiyle izlediği off-road yarışları, amatör kar yarışları, mahalli ve ulusal konser ve snowboard gösterisiyle de keyifli anlar yaşanacak.

 

FESTİVAL İKİ GÜN SÜRECEK

Başkan Enver Yılmaz, bir gelenek hâline gelen festivalin bu yıl kısa bir süre önce hizmete giren Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezinde yapılacağını belirtirken, Çambaşı’nın artık turizm alanında hayata geçen yatırımlarla birlikte adından daha sık söz ettiren bir yayla hâline geldiğini söyledi. İl içinden ve dışından herkesi, 27-28 Ocak tarihlerinde düzenlenecek olan 13. Kar Festivali’ne davet eden Başkan Yılmaz, “Şenliğimize katılacak vatandaşlarımızın mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak araçlarında kar lastiği, zincir, çekme halatı bulundurmaları ve kişisel tedbirlerini almaları önem arz ediyor” dedi.

 

TÜRKİYE’NİN DENİZE EN YAKIN KAYAK MERKEZİ

 

Bu yıl ilk kez festivalin Çambaşı Kayak Merkezinde yapılacağını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Türkiye’nin denize en yakın kayak merkezini burada inşa ettik. Hatırlanacağı üzere bu tesisimizin işletmesini, imzalanan protokol ile 4 yıllığına Türkiye Kayak Federasyonuna devretmiştik. 652 dönüm arazi üzerine kurulan, şehir merkezine 50 km ve havalimanına 76 km uzaklıkta olan, zirve noktası 2000 rakımlı ve otellerin kurulu olduğu Çambaşı Kayak Merkezi, deniz seviyesinden 1740 metre yukarıda yer alıyor. 2 telesiyej hattı ve toplam 6 km uzunluğunda 4 pisti bulunan kayak merkezimiz, Büyükşehir Belediyemizin bütçesinden aktarılan 31 milyon TL ile birlikte toplam 35 milyon TL’ye mal oldu” diye konuştu.

HAFTA SONU ÇAMBAŞI’NDA ŞENLİK VAR

ORDU'DA HAVA DURUMU

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading