İstanbul’da Ordu’lu Dernekler’le Buluşuldu.

İstanbul’da Ordu’lu Dernekler’le Buluşuldu.

06 Nisan 2015 680

Ordu Büyükşehir Belediyesi ‘nin 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 26. Maddesi gereğince Ordu Büyükşehir Belediye Meclisinde alınan kararla Feshane “Ordu Tanıtım Günleri” ‘nin organizasyonu ORBEL A.Ş. ye devredilmişti. Bu kapsamda Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Dr. Mustafa Çöpoğlu Başkanlığında ORBEL A.Ş. Genel Müdürü Murat UZAR Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Daire Başkanı Servet Güngör ve Şube Müdürü Seyfettin Kızıl ‘dan oluşan ekip 7-10 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan “Feshane Ordu Tanıtım Günleri” için görüş alışverişinde bulunmak üzere 05/04/2015 tarihinde İstanbul’da ki Ordu’lu Dernekleri ile bir araya geldi.

 

İstanbul’da yerleşik Ordu’lu derneklerin fikir ve görüşlerinin alındığı toplantıda, Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) Başkanı Av. Ali Çelik yaptığı konuşmada; ”4 Yıldır ORDEF tarafından düzenlenen “Ordu Tanıtım Günleri” ‘nin bundan böyle Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını belirtip ‘Feshane Ordu Günleri’ için hepimiz elimizi taşın altına koymaya hazırız. Hep birlikte Belediyemizin çalışmalarına katkı vereceğiz” dedi.

 

ORBEL A.Ş. Genel Müdürü Murat Uzar yaptığı konuşmada; ilk defa Ordu Büyükşehir Belediyesi adına ORBEL A.Ş. tarafından organize edilen bu etkinlik için diğer illerin yaptığı tanıtım günlerini de izlemek suretiyle daha kurumsal ve Ordu Büyükşehir Belediye’sine yakışır bir organizasyon yapılmasını sağlamayı amaçladıklarını, yerleşim düzeni, stant dağılımı, görsellik ve Ordu kültür yapısını gösterecek bir ortam yaratmaya çalıştıklarını belirtti. Ordu’da yerleşik kurumların ve önde gelen firmalarının, İstanbul’lu hemşerileri ile buluşmaları için etkin katılımı önemsediklerini ve bu nedenle toplantıyı düzenlediklerini sözlerine ekleyen UZAR etkin bir katılımla 07-10 Mayıs’ta Feshane’de olmalarını Dernek Yöneticilerinden talep etti.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU ise yaptığı konuşmada; Ordu Büyükşehir Belediyesi’ nin Sosyal Belediyecilik adına yasal hakkını kullanarak bu organizasyonu üstlendiğini, Bugüne kadar yapılanları önemsediklerini ve çıtayı yükseltme adına Feshane “Ordu Günleri” için oluşturulan Tertip Komitesinin 1,5 aydır çalışmalarına devam ettiğini ve Sivil Toplum Kuruluşları başta olmak üzere her kesimin görüşlerinin alındığını, İstanbul’da oluşlarının fikir alışverişi ve ortak akılla hareket etmek olduğu görüşünü belirterek, Kurumsal bir yapı tesis edere, Etkin katılım hedeflediklerini ve bu maksatla verdikleri katkı nedeniyle Ordu Dernekler Federasyonu’na teşekkürlerini sunarak konuşmasını bitirdi.

 

 

İstanbul’da Ordu’lu Dernekler’le Buluşuldu.

ORDU'DA HAVA DURUMU

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading