ORDU TARİHİ GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞAYACAK

ORDU TARİHİ GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞAYACAK

29 Ocak 2018 369

 

CUMA GÜNÜ TOPLU ULAŞIMDA DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

 

2 Şubat 2018 tarihi itibarıyla Ordu ili tarihi günlerinden birini yaşayacak. Cuma günü gerçekleştirilecek olan hizmete alma töreni öncesinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi merkez yerleşkesi önünde bulunan yeni araçları inceleyen Başkan Enver Yılmaz, “Hemşehrilerimizin standardı yüksek bu uygulamamızdan oldukça memnun olacağına inanıyorum. Mor ve beyaz renkli toplu ulaşım araçları, tek tip kıyafetleriyle şoförleri, tek tip durakları ve yazılımıyla birlikte yepyeni bir hizmeti hayata geçiriyoruz” dedi.

 

177 MODERN ARAÇLA HİZMET VERİLECEK

 

Yeni araçlardan birinin direksiyonuna geçerek yetkililerden bilgi alan Başkan Yılmaz, yeni toplu ulaşım sisteminin yaklaşık 3 yıldır altyapısını hazırlamaya gayret gösterdiklerini belirterek, “Toplu Ulaşımda Modern Dönüşüm Ordu’muzda sloganıyla 2 Ocak 2018 Cuma günü saat 14.00’te Altınordu ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda hizmete alma törenimizi gerçekleştireceğiz. Okullar açılmadan önce sözünü verdiğimiz hizmetimizi hayata geçirmiş olacağız. Yaklaşık 340’a yakın toplu taşıma aracımızı 177’ye düşürerek Ordu ilimizde toplu ulaşıma yönelik tüm hazırlıklarımızı tamamlamış olduk” diye konuştu.

 

ORDU MODEL BİR İL HÂLİNE GELECEK

 

Hiçbir şoför esnafının itirazı olmadan yeni sistemin oluşturulduğunu söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Bütün kardeşlerimizin ittifakını almak sureti ile her yönüyle uzlaşmayı sağlayarak Ordu’muz belki de Türkiye’de ilk defa toplu ulaşımda bir model il hâline gelmiş oldu. Öncelikli olarak bu süreçte emek veren Genel Sekreterimiz, Daire Başkanımız, şoför esnafımız ve temsilci arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum” ifadelerini kullandı.

 

MAHALLENİN FİZİKİ YAPISINA GÖRE FARKLI ARAÇLAR HİZMET VERECEK

 

Arazi yapısı gereği tek tip araçlarla şehir içerisinde sefer yapma imkânı olmadığına vurgu yapan Başkan Yılmaz, “Taşbaşı, Şahincili ve Selimiye gibi eğimli mahallelerimizde farklı araçlar; Düz Mahalle, Akyazı Mahallesi ve Yenimahalle gibi mahallelerimizde de farklı tip araçlarla birlikte güzel bir çalışmaya imza attık. Her mahallenin fiziki yapısına göre farklı araçlar hizmet verecek. Hemşehrilerimizin standardı yüksek bu uygulamamızdan oldukça memnun kalacağına inanıyorum. Mor ve beyaz renkli toplu ulaşım araçları, tek tip kıyafetleriyle şoförleri, tek tip durakları ve yazılımıyla birlikte yepyeni bir hizmeti hayata geçiriyoruz” dedi.  

 

HEMŞEHRİLERİMİZİ STANDARDI YÜKSEK BİR HİZMET BEKLİYOR

 

Yeni sistemin teknolojik olarak farklılıklar içerdiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Bu sistemle birlikte vatandaşlarımız, cep telefonu ile hangi aracın ne zaman ve hangi yoldan geçeceğini bilecekleri gibi araçların da duraklara ulaşma mesafesini ekrandan görebilecek. Standardı yüksek bir hizmet hemşehrilerimizi bekliyor. 2 Şubat 2018 Cuma günü Altınordu ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda saat 14.00’te hizmetimizi sunmaya başlayacağız. Herkese hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

ORDU TARİHİ GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞAYACAK

ORDU'DA HAVA DURUMU

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading