Teleferik Tesisi ve Yolcuları Sigorta Kapsamında

Teleferik Tesisi ve Yolcuları Sigorta Kapsamında

12 Ocak 2015 588

Türkiye’de bir ilk niteliğinde sayılan çalışmayla teleferik kabinlerinde bulunabilecek en yüksek yolcu sayısı temel alınarak Ferdi Kaza Sigortası yapıldı.

Toplamda 2450 metre uzunluğa sahip hatla Altınordu-Boztepe arasında 28 kabin kapasitesiyle hizmet veren tesisimizde Türkiye’de bir ilk niteliğinde sayılan çalışmayla teleferik kabinlerinde bulunabilecek en yüksek yolcu sayısı temel alınarak Ferdi Kaza Sigortası yapıldı.

30.12.2014 tarihinden itibaren teleferik kabinlerinde bulunan yolcular için teleferikte oluşabilecek kaza sonucu ölüm veya kaza sonucu oluşabilecek sürekli sakatlıklara karşı yolcularımız artık sigortalandılar.

 

Aynı zamanda teleferik üst istasyon, alt istasyon ve 7 adet taşıyıcı direğin olduğu ve toplamda 15.000.000 TL değerindeki demirbaşların bulunduğu teleferik istasyonu ’da oluşabilecek yangın, deprem, terör gibi etkenlerin oluşturabileceği hasarlara karşı sigortalandı.

 

ORBEL Genel Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada; Ülkemizde teleferik istasyonunu taşıdığı yolcuların sigortalanmasının bir ilk olduğu. Aynı zamanda yaşanabilecek doğa olayları ve beklenmeyen durumlara karşı benzer tesislerin sigortalanması gerektiği belirtildi.

Teleferik Tesisi ve Yolcuları Sigorta Kapsamında

ORDU'DA HAVA DURUMU

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading