TELEFERİKTE BÜYÜK BAKIM

TELEFERİKTE BÜYÜK BAKIM

16 Nisan 2016 471

DÜZENLİ BAKIMLARLA TELEFERİK DAHA DA GÜVENLİ

Ordumuzun simgelerinden biri olan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen teleferiğin “22 bin 500 İşletim Saat Bakımı” kapsamında birinci etap bakım çalışmaları, 18-22 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Standart olan bu bakım ile en güvenli ulaşım araçlarından biri olan teleferiğin güvenilirliğindeki olası riskler test edilerek bertaraf edilecek. Ayrıca yolcular 2015 yılından itibaren, istenmeyen olaylara karşı ferdi kaza sigortası ile de sigortalanıyor.

BAKIM İÇİN 2 YILDA 1 MİLYON 138 BİN TL HARCANDI

Ordumuzun turizm hizmet alanı içerisinde önemli bir yere sahip olan teleferiğin yıllık bakım giderleri de dikkat çekiyor. Geçen süre içerisinde dönemsel olarak bakıma alınan teleferikte sadece 2015 yılında tamir ve standart bakım için 538 bin lira harcama yapılırken, 2016 yılında da ağır bakım gideri olarak toplam 600 bin lira harcama yapılması planlanıyor.

Son 2 yıl içinde toplamda 1 milyon 138 bin lira bakım harcaması yapılan teleferiğin düzenli olarak saatlik, aylık, 6 aylık ve yıllık bakımları periyodik olarak yapılıyor. Yapılan bakımlar sonucunda teleferiği kullanan ziyaretçilerimiz seyahatlerini daha güvenli yapıyıor.

İtalyan bir firma tarafından yürütülecek "22 bin 500 İşletim Saat Bakımı"nın iki etapta yapılması planlanıyor. Bu kapsamda ilk etap çalışmaları 18 Nisan-22 Nisan tarihleri arasında yapılacak. İkinci etap çalışmalarının ise 15 Ekim-15 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılması planlanmakta olup teleferik bu tarihler arasında da hizmet veremeyecek.

TELEFERİKTE BÜYÜK BAKIM

ORDU'DA HAVA DURUMU

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading