TOPLU ULAŞIM PROJESİ 2 ŞUBAT'TA BAŞLIYOR.

TOPLU ULAŞIM PROJESİ 2 ŞUBAT'TA BAŞLIYOR.

23 Ocak 2018 697

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yıllar süren bir hayali gerçekleştirmek için başlattığı çalışmalarda sona geldi. Ordu tarihinde ilk kez uygulamaya geçecek olan “Toplu Taşıma Sistemi” için geri sayım başladı.

322 araçla hizmet veren mevcut dolmuş hatları, yeni sistemle birlikte 177 yeni ve modern araçla hizmet verecek. Tamamlanan dönüşümle birlikte, hem konforlu bir ulaşım sağlanacak hem de şehir içerisindeki trafik yoğunluğunun önüne geçilecek.

 

 

BAŞKAN YILMAZ, “SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK”

 

Başkan Enver Yılmaz, geride bırakılan süre içerisinde toplam 12 toplantının gerçekleştirildiğini ve bu toplantılar sonrasında taahhütlerin tek tek yerine getirildiğini söyleyerek, “Biz daha önce tüm şoför esnafımızın hakkını koruyacağımızın sözünü vermiştik. Bugün herkesin mutlu olduğunu görüyorum” dedi.

 

 

“ARAÇ SAYISI 177’YE DÜŞECEK”

 

Başkan Yılmaz konuşmasında, Altınordu ilçesinde ulaşım konusunda büyük bir değişimin yaşandığına vurgu yaparak, “Bu imza töreni öncesinde herkesin de bildiği gibi trafik akışında birçok düzenlemeye gittik. Bazı cadde ve sokaklarımızı araç trafiğine kapattık. Bu süreçte değişim ve dönüşümü en güzel şekilde gerçekleştirdik. Yeni sistemle birlikte 322 adet aracın, 161 adedi 5,5 – 8 m aralığında, 16 adedi 8 – 10 m aralığında olmak üzere toplam 177 araca dönüştürülmesi sağlanacak ve Cumhuriyet Meydanı araçların toplanma merkezi olacak. 20 kapalı durak ile 300’e yakın durağın montaj çalışmaları tamamlandı. Şubat ayı itibariyle düzenlenen sistem ile yeni araçlarımızı yollarda görmeye başlayacağız” diye konuştu.

 

 

TOPLU ULAŞIM PROJESİ 2 ŞUBAT'TA BAŞLIYOR.

ORDU'DA HAVA DURUMU

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading