Akıllı Bisiklet İşletmesi

Akıllı Bisiklet İşletmesi

Akıllı Bisiklet İşletmesi
Tarihçe

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin şehiriçi bisiklet kullanımını özendirmek için yapmış olduğu çalışmalar neticesinde başlatılan akıllı bisiklet uygulaması şirketmiz tarafından yönetilmeye başlamıştır.

 

Alternatif ulaşım hizmeti sağlayan  Akıllı bisiklet sistemi kısa mesafede trafik yoğunluğuna çözüm getirmektedir. Bireyler ulaşım ihtiyaçlarını çevre dostu bir anlayışla karşılayabilmektedirler.

 

Akıllı Bisiklet uygulamamız Altınordu’da 10, Ünye’de 4 ve Fatsa’da 4 istasyon olmak üzere toplamda 18 istasyonda 140 bisiklet ile faaliyetini sürdürmektedir.

 

Son Teknoloji ile donatılmış olan 17 istasyonun tamamında engelli vatandaşlarımız için araç şarj ünitelerinin yanı sıra cep telefonu şarj üniteleri bulunmaktadır.

 

Sahada bulunan sistemin güvenliği için her istasyonda 2 adet güvenlik kamerası bulunmaktadır. Her bisiklet GPS ile takip edilerek kullanım yoğunluğu tespit edilebilmekte ve yoğunluğa göre düzenlemeler yapılmaktadır. Akıllı bisikletler merkezi sistemle kontrol altında tutulmaktadır.  

 

Bisikletle ulaşımı konforlu ve güvenli hale getirmek için Altınordu ilçesinde 4.900 m, Fatsa ilçesinde 2.500 m ve Ünye ilçesinde 5.700 m olmak üzere toplam 13.100 m genişliği, zemini ve rengiyle dünya standartlarına uygun bisiklet yolu bulunmaktadır.

 

AKILLI BİSİKLET KULLANIM KILAVUZU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

İSTASYONLARIMIZ

 

ALTINORDU İLÇESİ FATSA İLÇESİ ÜNYE İLÇESİ
1-Durugöl Mah. Kapalı Spor Salonu Karşısı      1-Dumlupınar Mah. Balıkçı Barınağı Yanı       1-Ünye Otogarı Karşısı
2-Akyazı Mah. Meslek Yüksekokulu Karşısı 2-Mustafa Kemal Paşa Mah. Meydan Karşısı 2-Hükümet Konağı Karşısı İskele Girişi
3-Akyazı Mah. Tomur Cafe Yanı 3-Evkaf Mah. Meslek Yüksekokulu Önü 3-Burunucu Mah. Eski Devlet Hast. Sapağı 
4-Kültür Sanat Merkezi Karşısı  4-Kurtuluş Mah.(Aybastı kavşağı Varan Market Karşısı) 4-Atatürk Mah. İktisadi ve İdari Bil. Fak.
5-Mostar Köprüsü Yanı    
6-Ordu Lisesi KarşısıTeniskort Otopark Girişi    
7-Teleferik İstasyon Girişi    
8-Düz Mah. Skate Park Kaykay Pisti Yanı    
9-Taşbaşı Mah. Rıhtım Olive cafe önü    
10-Durugöl Mah. 1065. sokak Hasan Tarakçı Parkı    

 

AKILLI BİSİKLET İLETİŞİM NUMARALARIMIZ

ALTINORDU    : 0534 893 67 07

FATSA - ÜNYE : 0535 023 09 10

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading