S.S.S

AKILLI BİSİKLET

İstasyon üzerinde ki dokunmatik ekrana dokunarak, ''kayıt olmak'' seçeneği üzerinden belirtilen bilgileri girerek kayıt yaptırabilirsiniz. (Bakınız Kullanım Rehberi)

İstasyon üzerinde ki dokunmatik ekrana dokunarak, ''ödünç alma/ geri verme'' seçeneği üzerinden belirtilen bilgileri girerek bisikleti kiralayabilirsiniz. (Bkz. Kullanım Rehberi)

Evet. Kayıt olduktan sonra bisikletin arkasında bulunan numaratöre cep telefon numaranızı ve kayıt esnasında cep telefonunuza gönderilen Pin kodunuzu girerek bisiklet üzerinden kiralama yapabilirsiniz. (Bkz. Kullanım Rehberi)

Evet. Kayıt esnasında kart almak isterseniz 2 TL ücret karşılığına kart alabilir ve kartınızı ister istasyondaki dokunmatik ekranın hemen altına,  ister bisikletin arkasında bulunan ekrana okutarak kiralama yapabilirsiniz. (Bkz. Kullanım Rehberi)

Hayır. 1 kullanıcı sadece 1 adet bisiklet kiralayabilir.

Evet. Bisiklet kullanımları ücrete tabidir. Kayıt esnasında tarafınızdan 10 TL depozito tahsil edilmektedir. Bu depozitodan saati 2 TL olarak kullanım bedelleri düşürülür.

Hayır. Kullanım sonrasında 10 TL depozitodan kalan tutar hesabınızda kalır. Bisiklet kullandıkça hesabınızda kalan bakiyeden bisiklet kiralama bedeli düşer. 

Hayır. Kiralama bedelleri Kredi kartı veya Bankamatik kartı ile yapılmaktadır.

Kullanımdan sonra bisikletler istasyona geri getirilir. İstasyonda bulunan park alanındaki boş kilitleme mekanizmasına bisiklet monte edilir. Kilitleme mekanizmasında yeşil renkte uyarı ışığı yanar. Bisikletin arka kısmında bulunan tuş takımında Geri vermek için “OK” seçeneğini tuşladığınızda bisikleti iade etmiş olursunuz. (Bakınız Kullanım Rehberi)

Ordu Akıllı Bisiklet Ulaşım Sistemi bisikleti tüm fonksiyonları çalışır vaziyette kullanıcıya teslim etmiştir. Bisikletler kullanılmak üzere alınırken, frenlerinin, oynar parçalarının kontrol edilmesi, koltuk yüksekliğinin ayarlanması ve son olarak da genel kullanıma uygunluğuna bakılması kullanıcının sorumluluğundadır.

Müşteri hizmetleri personellerimizden Pin kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Bisikletler GPS sistemi ile takip edilmektedir.

İstasyonlarımız 24 saat kamera ile izlenmektedir.

Hayır. Bisikletleri sadece, yol çizgileri ile belirtilen alanlarda kullanabilirsiniz.  Kullanıcı bisikleti T.C. Kanunlarınca suç sayılabilecek şekilde ve diğer gayri kanuni işlerde ve yasak derecede alkol ve herhangi bir uyuşturucu alarak kullanamaz.

Hayır. Bisikletleri yalnızca kişisel seyahat için kullanabilirsiniz. Bisikletlerle insan ve yük taşıması yapamazsınız.

Hayır. Bisikletleri sadece 1 kişi kullanabilir.

Bisikletin kullanıcıda olduğu süre içerisinde (ileride çıkacak da olsa) gerek bisiklete, gerek kullanıcıya ve gerekse 3. şahıslara verilen zararlardan dolayı tüm maddi ve manevi tazminat sorumlulukları kullanıcıya aittir.

Hayır. Bisikleti sadece kiralayan kullanabilir. Bisikleti 3. Şahısların kullanması durumun da  abonelik iptal edilir ve 3. Şahısların kullanımından doğan zararlar kiralayandan tahsil edilir.

Evet. Bisikletleri kullanırken uyulması gereken kurallara aykırı hareket edenler hakkında yasal işlem başlatılır.

Bisiklet kullanımından doğan trafik cezaları kullanıcıya aittir.

Hayır. Kullanıcı, bisikleti istasyondan alıp geri bırakana kadar geçen sürede, bisikletlerin doğru şekilde kullanılması, korunması, bakılması ve güvende olmasından sorumludur.

Hayır. Kullanımdan sonra bisikletler istasyonlara geri getirilir ve kilitlendiğinden emin olarak ilgili yerlere bırakılır.

Bulunduğunuz ilçe sınırları içerisinde bir istasyondan kiraladığınız bir bisikleti başka bir istasyona iade edebilirsiniz.

Bisikletin etkilendiği herhangi bir arıza ya da kazada, yer ve durum bilgilerini gecikmeksizin Orbel Müşteri Hizmetlerine bildirmelisiniz. Eğer bisiklet arızadan dolayı istasyona dönemezse, kullanıcının arızayı rapor etmesinden sonra bisikletin 2 saat süresince güvende kalmasının sorumluluğu kullanıcıya ait olacaktır. Bu süre zarfında Orbel müşteri hizmetleri personelleri belirtilen noktadan bisikleti teslim alacaktır.

TELEFERİK

Kabinlerimiz 8 kişiliktir.

Evet; Biletler gidiş-dönüştür.

Kişi başı gidiş-dönüş tam bilet 10 TL indirimli bilet 8 TL'dir.

tek yön tam bilet 6 TL , indirimli bilet 5 TL'dir

0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz olarak faydalanabilirler.

Bilet müşterilerimize verildiği andan itibaren müşterimizin sorumluluğundadır. Yolculuk süresince biletini saklaması ve kaybetmemesi gerekmektedir. Müşterilerimiz biletlerini kaybetmeleri halinde, istasyonlarımızda ki gişelerden tekrar bilet satın alarak yolculuklarına devam edebilir.

Evet engelli insanların kullanımına uygundur.

Kabinlerde herhangi bir süsleme veya organizasyona izin verilmemektedir.

Hayır, Biletler satın alınan gün içinde kullanılmalıdır.

Hayır bilet alırken kredi kartı geçerli değildir.

Pazar - Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe günleri 10:00 - 21:00 saatleri arasında

Cuma ve Cumartesi günleri 09:00 - 22:00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Teleferikte 28 adet kabin bulunmaktadır.

Sistem yolcu sayısından bağımsız olarak durmaksızın çalışmaktadır. 1 kişi dahi gelse sıra veya kabinin dolmasını beklemeksizin tek başına teleferiğe binebilir.

Yardımcı personelimiz tarafından müşteriler yönlendirilmektedir, kabine kesinlikle 8 kişiden fazla kişi bindirilmemektedir.

Hayır, Evcil hayvanları teleferikte yanınızda götüremezsiniz.

Kabin kapılarımızın hareket halinde açılmasının mekanik bir imkânı yoktur.  Yalnızca özel anahtarla kurtarma durumunda yetkililerce açılabilir. Kabinlerin kapısı hidrolik sistemle istasyonlarda kapatılıp kilitlenir. İstasyondan çıkmadan kapıların durumu sensörler ile test edilir. Eğer herhangi bir kapı düzgün bir şekilde kapanmadıysa sistem kendini durdurarak oluşabilecek tehlikeyi önler.

Sosyal Medya

Otopark Borç Sorgula